CON-A OPERATIONS S.R.L.

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CON-A OPERATIONS S.R.L. (CUI 15036274) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, SIBIU, înregistrată la 25 noiembrie 2002, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 700.973.131 lei, profit net de 39.578.444 lei, datorii de 336.120.717 lei, capitaluri proprii de 108.063.972 lei, 480 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.7%
Solvabilitate
24.34%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

700.973.131lei

Venituri totale

682.524.686lei

Rezultat net

39.578.444lei

Datorii

336.120.717lei

Capitaluri proprii

108.063.972lei

Capital de lucru

72.954.766lei

Salariați

480

Cifră de afaceri pe salariat

1.460.361lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000920324
Data înregistrării
25 noiembrie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT ŞELIMBĂR COM. ŞELIMBĂR, STR. MIHAI VITEAZU, NR.2B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,3%
Profitul, față de anul trecut
-20,7%
Creștere anuală compusă
+35,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.34%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.22 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.65%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare75.7%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.29%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.970.183lei
I2Active circulante409.075.483lei
I3Stocuri15.149.818lei
I4Creanțe208.509.617lei
I5Casa și conturi la bănci185.416.048lei
I6Cheltuieli în avans246.320lei

Pasiv

I7Datorii336.120.717lei
I8Venituri în avans5.097lei
I9Provizioane102.200lei
I10Capitaluri108.063.972lei
I11Capital subscris vărsat35.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă700.973.131lei
I14Venituri totale682.524.686lei
I15Cheltuieli totale636.983.093lei
I16Profit brut45.541.593lei
I18Profit net39.578.444lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați480

Indicatori · 2025

Marjă netă5,65%
Marjă brută6,5%
Rentabilitatea capitalurilor36,63%
Rentabilitatea activelor8,91%
Grad de îndatorare75,7%
Lichiditate curentă1,22
Cifră de afaceri pe salariat1,46 mil.lei
Fond de rulment72.954.766lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,29%
Creștere anuală compusă
35,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre CON-A OPERATIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CON-A OPERATIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 700.973.131 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 39.578.444 lei.
CON-A OPERATIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CON-A OPERATIONS S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CON-A OPERATIONS S.R.L.?
480 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CON-A OPERATIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 336.120.717 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CON-A OPERATIONS S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CON-A OPERATIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CON-A OPERATIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .