STELDAN S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

STELDAN S.R.L. (CUI 1503310) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Horezu, VÂLCEA, înregistrată la 4 decembrie 1992, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.355.801 lei, profit net de 209.472 lei, datorii de 775.333 lei, capitaluri proprii de 1.341.403 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.02 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.355.801lei

Venituri totale

2.385.772lei

Rezultat net

209.472lei

Datorii

775.333lei

Capitaluri proprii

1.341.403lei

Capital de lucru

16.718lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

147.238lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/379/1992
Data înregistrării
4 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. VÂLCEA, ORŞ. HOREZU, STR. G-RAL GHEORGHE MAGHERU, NR.70

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,6%
Profitul, față de anul trecut
+246,9%
Creștere anuală compusă
+5,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.23%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.89%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare36.54%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1.59%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.329.561lei
I2Active circulante792.051lei
I3Stocuri101.074lei
I4Creanțe110.106lei
I5Casa și conturi la bănci180.871lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii775.333lei
I8Venituri în avans4.876lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.341.403lei
I11Capital subscris vărsat643.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.355.801lei
I14Venituri totale2.385.772lei
I15Cheltuieli totale2.138.838lei
I16Profit brut246.934lei
I18Profit net209.472lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă8,89%
Marjă brută10,48%
Rentabilitatea capitalurilor15,62%
Rentabilitatea activelor9,87%
Grad de îndatorare36,54%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat147.238lei
Fond de rulment16.718lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1,59%
Creștere anuală compusă
5,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre STELDAN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are STELDAN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.355.801 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 209.472 lei.
STELDAN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STELDAN S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STELDAN S.R.L.?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STELDAN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 775.333 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STELDAN S.R.L.?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STELDAN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STELDAN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .