GRUP SIMEX SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

GRUP SIMEX SRL (CUI 14953210) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Nazna Com. Sâncraiu de Mureş, MUREŞ, înregistrată la 21 octombrie 2002, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 17.931.351 lei, profit net de 342.648 lei, datorii de 15.961.569 lei, capitaluri proprii de 6.466.916 lei, 39 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.84 x
Profitabilitate
1.91%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

17.931.351lei

Venituri totale

17.495.045lei

Rezultat net

342.648lei

Datorii

15.961.569lei

Capitaluri proprii

6.466.916lei

Capital de lucru

-2.521.193lei

Salariați

39

Cifră de afaceri pe salariat

459.778lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/846/2002
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2002000846264
Data înregistrării
21 octombrie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT NAZNA COM. SÂNCRAIU DE MUREŞ, STR. MURESULUI, NR.1/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6%
Profitul, față de anul trecut
-72,8%
Creștere anuală compusă
+16,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.69%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.84 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.91%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare48.6%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință5.95%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA62200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate19.403.931lei
I2Active circulante13.440.376lei
I3Stocuri1.186.606lei
I4Creanțe11.891.815lei
I5Casa și conturi la bănci309.103lei
I6Cheltuieli în avans57.811lei

Pasiv

I7Datorii15.961.569lei
I8Venituri în avans10.473.633lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.466.916lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă17.931.351lei
I14Venituri totale17.495.045lei
I15Cheltuieli totale17.096.117lei
I16Profit brut398.928lei
I18Profit net342.648lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați39

Indicatori · 2025

Marjă netă1,91%
Marjă brută2,22%
Rentabilitatea capitalurilor5,3%
Rentabilitatea activelor1,04%
Grad de îndatorare48,6%
Lichiditate curentă0,84
Cifră de afaceri pe salariat459.778lei
Fond de rulment-2.521.193lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,95%
Creștere anuală compusă
16,74%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre GRUP SIMEX SRL

Ce cifră de afaceri are GRUP SIMEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 17.931.351 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 342.648 lei.
GRUP SIMEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRUP SIMEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GRUP SIMEX SRL?
39 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRUP SIMEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.961.569 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRUP SIMEX SRL?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRUP SIMEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRUP SIMEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .