MARITRANS SRL

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

MARITRANS SRL (CUI 14852223) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Gherla, CLUJ, înregistrată la 2 septembrie 2002, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.914.259 lei, profit net de 146.485 lei, datorii de 2.526.063 lei, capitaluri proprii de 1.375.909 lei, 14 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
68.69%
Lichiditate
1.18 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.914.259lei

Venituri totale

2.242.352lei

Rezultat net

146.485lei

Datorii

2.526.063lei

Capitaluri proprii

1.375.909lei

Capital de lucru

452.662lei

Salariați

14

Cifră de afaceri pe salariat

208.161lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/1648/2002
Data înregistrării
2 septembrie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. GELU, NR.62A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+86,4%
Profitul, față de anul trecut
+59,7%
Creștere anuală compusă
+4,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.42%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.18 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.03%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare68.69%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință86.41%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA80200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate698.574lei
I2Active circulante2.978.725lei
I3Stocuri1.422.831lei
I4Creanțe1.182.193lei
I5Casa și conturi la bănci373.701lei
I6Cheltuieli în avans224.673lei

Pasiv

I7Datorii2.526.063lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.375.909lei
I11Capital subscris vărsat45.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.914.259lei
I14Venituri totale2.242.352lei
I15Cheltuieli totale2.069.008lei
I16Profit brut173.344lei
I18Profit net146.485lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați14

Indicatori · 2025

Marjă netă5,03%
Marjă brută5,95%
Rentabilitatea capitalurilor10,65%
Rentabilitatea activelor3,98%
Grad de îndatorare68,69%
Lichiditate curentă1,18
Cifră de afaceri pe salariat208.161lei
Fond de rulment452.662lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
86,41%
Creștere anuală compusă
4,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre MARITRANS SRL

Ce cifră de afaceri are MARITRANS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.914.259 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 146.485 lei.
MARITRANS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARITRANS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MARITRANS SRL?
14 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARITRANS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.526.063 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARITRANS SRL?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARITRANS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARITRANS SRL?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .