MINPREST SERV SA

Activă

8425 Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora

MINPREST SERV SA (CUI 14814483) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Loc. Vârţ Orş. Rovinari, GORJ, înregistrată la 14 august 2002, cu activitatea principală „activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora” (CAEN 8425).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 66.476.062 lei, profit net de 181.018 lei, datorii de 7.810.409 lei, capitaluri proprii de 5.559.964 lei, 994 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.27%
Tendință
-2.03%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

66.476.062lei

Venituri totale

66.839.313lei

Rezultat net

181.018lei

Datorii

7.810.409lei

Capitaluri proprii

5.559.964lei

Capital de lucru

5.888.349lei

Salariați

994

Cifră de afaceri pe salariat

66.877lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000298186
Data înregistrării
14 august 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora
Sediu social
JUD. GORJ, LOC. VÂRŢ ORŞ. ROVINARI, G, NR.263

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2%
Profitul, față de anul trecut
-50,6%
Creștere anuală compusă
+6,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.37%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.75 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.27%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare53.9%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-2.03%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate791.772lei
I2Active circulante13.698.758lei
I3Stocuri90.495lei
I4Creanțe8.787.257lei
I5Casa și conturi la bănci4.821.006lei
I6Cheltuieli în avans9.099lei

Pasiv

I7Datorii7.810.409lei
I8Venituri în avans13.960lei
I9Provizioane1.115.296lei
I10Capitaluri5.559.964lei
I11Capital subscris vărsat400.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă66.476.062lei
I14Venituri totale66.839.313lei
I15Cheltuieli totale66.534.646lei
I16Profit brut304.667lei
I18Profit net181.018lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați994

Indicatori · 2025

Marjă netă0,27%
Marjă brută0,46%
Rentabilitatea capitalurilor3,26%
Rentabilitatea activelor1,25%
Grad de îndatorare53,9%
Lichiditate curentă1,75
Cifră de afaceri pe salariat66.877lei
Fond de rulment5.888.349lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-2,03%
Creștere anuală compusă
6,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre MINPREST SERV SA

Ce cifră de afaceri are MINPREST SERV SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 66.476.062 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 181.018 lei.
MINPREST SERV SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MINPREST SERV SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MINPREST SERV SA?
994 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MINPREST SERV SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.810.409 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MINPREST SERV SA?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MINPREST SERV SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MINPREST SERV SA?
Activitatea principală este CAEN 8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .