AMBO SOFTWARE S.R.L.

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

AMBO SOFTWARE S.R.L. (CUI 14806340) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 9 august 2002, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.961.734 lei, profit net de 132.021 lei, datorii de 314.133 lei, capitaluri proprii de 527.041 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.46%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.961.734lei

Venituri totale

3.002.296lei

Rezultat net

132.021lei

Datorii

314.133lei

Capitaluri proprii

527.041lei

Capital de lucru

426.192lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

197.449lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/395/2002
Data înregistrării
9 august 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. PARÂNGULUI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,2%
Profitul, față de anul trecut
+3.845,6%
Creștere anuală compusă
+15,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.25%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.36 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.46%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare37.7%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință20.21%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate92.911lei
I2Active circulante740.325lei
I3Stocuri10.588lei
I4Creanțe358.942lei
I5Casa și conturi la bănci370.795lei
I6Cheltuieli în avans7.938lei

Pasiv

I7Datorii314.133lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri527.041lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.961.734lei
I14Venituri totale3.002.296lei
I15Cheltuieli totale2.826.079lei
I16Profit brut176.217lei
I18Profit net132.021lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă4,46%
Marjă brută5,95%
Rentabilitatea capitalurilor25,05%
Rentabilitatea activelor15,84%
Grad de îndatorare37,7%
Lichiditate curentă2,36
Cifră de afaceri pe salariat197.449lei
Fond de rulment426.192lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
20,21%
Creștere anuală compusă
15,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre AMBO SOFTWARE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AMBO SOFTWARE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.961.734 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 132.021 lei.
AMBO SOFTWARE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AMBO SOFTWARE S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AMBO SOFTWARE S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AMBO SOFTWARE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 314.133 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AMBO SOFTWARE S.R.L.?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AMBO SOFTWARE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AMBO SOFTWARE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .