POLICLINICA VLAICU SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

POLICLINICA VLAICU SRL (CUI 14804676) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 9 august 2002, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.424.859 lei, profit net de 104.880 lei, datorii de 733.030 lei, capitaluri proprii de 763.222 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.424.859lei

Venituri totale

2.425.440lei

Rezultat net

104.880lei

Datorii

733.030lei

Capitaluri proprii

763.222lei

Capital de lucru

480.863lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

115.469lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000613020
Data înregistrării
9 august 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. CONSTANTIN BRÂNCUŞI, NR.42/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,8%
Profitul, față de anul trecut
-52,5%
Creștere anuală compusă
+32,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.01%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.66 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.33%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare48.99%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință2.84%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate282.359lei
I2Active circulante1.213.893lei
I3Stocuri111.995lei
I4Creanțe1.025.195lei
I5Casa și conturi la bănci76.703lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii733.030lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri763.222lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.424.859lei
I14Venituri totale2.425.440lei
I15Cheltuieli totale2.288.304lei
I16Profit brut137.136lei
I18Profit net104.880lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă4,33%
Marjă brută5,66%
Rentabilitatea capitalurilor13,74%
Rentabilitatea activelor7,01%
Grad de îndatorare48,99%
Lichiditate curentă1,66
Cifră de afaceri pe salariat115.469lei
Fond de rulment480.863lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,84%
Creștere anuală compusă
32,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre POLICLINICA VLAICU SRL

Ce cifră de afaceri are POLICLINICA VLAICU SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.424.859 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 104.880 lei.
POLICLINICA VLAICU SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus POLICLINICA VLAICU SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are POLICLINICA VLAICU SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are POLICLINICA VLAICU SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 733.030 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are POLICLINICA VLAICU SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
POLICLINICA VLAICU SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are POLICLINICA VLAICU SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .