UP ROMÂNIA S.R.L.

Activă

6612 Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare

UP ROMÂNIA S.R.L. (CUI 14774435) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 25 iulie 2002, cu activitatea principală „activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare” (CAEN 6612).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 149.481.837 lei, profit net de 56.499.341 lei, datorii de 532.271.199 lei, capitaluri proprii de 163.550.558 lei, 166 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-17.69%
Îndatorare
75.85%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

149.481.837lei

Venituri totale

204.721.117lei

Rezultat net

56.499.341lei

Datorii

532.271.199lei

Capitaluri proprii

163.550.558lei

Capital de lucru

160.072.080lei

Salariați

166

Cifră de afaceri pe salariat

900.493lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002006468406
Data înregistrării
25 iulie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
6612 — Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, CAL ŞERBAN VODĂ, NR.206, CLADIREA U-CENTER. BUILDING A, ET.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-17,7%
Profitul, față de anul trecut
-31,1%
Creștere anuală compusă
+9,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.31%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.3 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate37.8%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.85%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-17.69%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7220082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.377.716lei
I2Active circulante692.343.279lei
I3Stocuri1.321.750lei
I4Creanțe44.588.702lei
I5Casa și conturi la bănci495.176.848lei
I6Cheltuieli în avans1.637.428lei

Pasiv

I7Datorii532.271.199lei
I8Venituri în avans57.191lei
I9Provizioane7.479.475lei
I10Capitaluri163.550.558lei
I11Capital subscris vărsat27.459.160lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă149.481.837lei
I14Venituri totale204.721.117lei
I15Cheltuieli totale138.393.453lei
I16Profit brut66.327.664lei
I18Profit net56.499.341lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați166

Indicatori · 2025

Marjă netă37,8%
Marjă brută44,37%
Rentabilitatea capitalurilor34,55%
Rentabilitatea activelor8,05%
Grad de îndatorare75,85%
Lichiditate curentă1,30
Cifră de afaceri pe salariat900.493lei
Fond de rulment160.072.080lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-17,69%
Creștere anuală compusă
9,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6612 Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre UP ROMÂNIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are UP ROMÂNIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 149.481.837 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 56.499.341 lei.
UP ROMÂNIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus UP ROMÂNIA S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are UP ROMÂNIA S.R.L.?
166 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are UP ROMÂNIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 532.271.199 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are UP ROMÂNIA S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
UP ROMÂNIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are UP ROMÂNIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6612 — Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .