BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L. (CUI 14715188) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 26 iunie 2002, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 284.016.793 lei, profit net de 16.597.858 lei, datorii de 102.898.193 lei, capitaluri proprii de 86.125.569 lei, 1.610 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.26 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

284.016.793lei

Venituri totale

291.197.493lei

Rezultat net

16.597.858lei

Datorii

102.898.193lei

Capitaluri proprii

86.125.569lei

Capital de lucru

26.499.101lei

Salariați

1.610

Cifră de afaceri pe salariat

176.408lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002005273409
Data înregistrării
26 iunie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS PIPERA, NR.42, ET.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,4%
Profitul, față de anul trecut
-8,5%
Creștere anuală compusă
+1,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.22%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.84%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare55.22%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință1.37%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate56.950.500lei
I2Active circulante129.397.294lei
I3Stocuri2.956.464lei
I4Creanțe77.708.069lei
I5Casa și conturi la bănci48.732.761lei
I6Cheltuieli în avans2.675.968lei

Pasiv

I7Datorii102.898.193lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri86.125.569lei
I11Capital subscris vărsat7.960.940lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă284.016.793lei
I14Venituri totale291.197.493lei
I15Cheltuieli totale271.219.103lei
I16Profit brut19.978.390lei
I18Profit net16.597.858lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.610

Indicatori · 2025

Marjă netă5,84%
Marjă brută7,03%
Rentabilitatea capitalurilor19,27%
Rentabilitatea activelor8,91%
Grad de îndatorare55,22%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat176.408lei
Fond de rulment26.499.101lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1,37%
Creștere anuală compusă
1,06%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 284.016.793 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 16.597.858 lei.
BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.?
1.610 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 102.898.193 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BRINKS CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .