"COOLSYSTEM" SRL

Activă

8299 Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

"COOLSYSTEM" SRL (CUI 14690563) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Chilieni Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 12 iunie 2002, cu activitatea principală „alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (CAEN 8299).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.998.002 lei, profit net de 772.784 lei, datorii de 3.786.876 lei, capitaluri proprii de 892.796 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
81.06%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.998.002lei

Venituri totale

4.140.275lei

Rezultat net

772.784lei

Datorii

3.786.876lei

Capitaluri proprii

892.796lei

Capital de lucru

451.630lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

3.998.002lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000117142
Data înregistrării
12 iunie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sediu social
JUD. COVASNA, SAT CHILIENI MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. BISERICII, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+50,8%
Profitul, față de anul trecut
+800,3%
Creștere anuală compusă
+8,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.11%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.33%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare81.06%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință50.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA70200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate433.166lei
I2Active circulante4.238.506lei
I3Stocuri141.008lei
I4Creanțe100.305lei
I5Casa și conturi la bănci3.997.193lei
I6Cheltuieli în avans8.000lei

Pasiv

I7Datorii3.786.876lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri892.796lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.998.002lei
I14Venituri totale4.140.275lei
I15Cheltuieli totale3.221.989lei
I16Profit brut918.286lei
I18Profit net772.784lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă19,33%
Marjă brută22,97%
Rentabilitatea capitalurilor86,56%
Rentabilitatea activelor16,54%
Grad de îndatorare81,06%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat4 mil.lei
Fond de rulment451.630lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
50,8%
Creștere anuală compusă
8,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8299 Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre "COOLSYSTEM" SRL

Ce cifră de afaceri are "COOLSYSTEM" SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.998.002 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 772.784 lei.
"COOLSYSTEM" SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus "COOLSYSTEM" SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are "COOLSYSTEM" SRL?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are "COOLSYSTEM" SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.786.876 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are "COOLSYSTEM" SRL?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
"COOLSYSTEM" SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are "COOLSYSTEM" SRL?
Activitatea principală este CAEN 8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .