SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A.

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A. (CUI 14685770) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Orş. Voluntari, ILFOV, înregistrată la 10 iunie 2002, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 168.670.519 lei, profit net de 73.701 lei, datorii de 80.962.174 lei, capitaluri proprii de 545.026 lei, 647 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitalurile proprii au scăzut sub jumătate din capitalul subscris vărsat.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.99%
Solvabilitate
0.67%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

168.670.519lei

Venituri totale

170.498.657lei

Rezultat net

73.701lei

Datorii

80.962.174lei

Capitaluri proprii

545.026lei

Capital de lucru

-14.657.677lei

Salariați

647

Cifră de afaceri pe salariat

260.696lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002001046234
Data înregistrării
10 iunie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, B-DUL DUNARII, NR.71

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,2%
Profitul, față de anul trecut
+1,9%
Creștere anuală compusă
+21,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.67%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.04%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare99.99%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință11.23%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA42200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate14.663.583lei
I2Active circulante66.304.497lei
I3Stocuri2.404.448lei
I4Creanțe63.339.067lei
I5Casa și conturi la bănci560.982lei
I6Cheltuieli în avans539.120lei

Pasiv

I7Datorii80.962.174lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri545.026lei
I11Capital subscris vărsat27.646.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă168.670.519lei
I14Venituri totale170.498.657lei
I15Cheltuieli totale169.602.811lei
I16Profit brut895.846lei
I18Profit net73.701lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați647

Indicatori · 2025

Marjă netă0,04%
Marjă brută0,53%
Rentabilitatea capitalurilor13,52%
Rentabilitatea activelor0,09%
Grad de îndatorare99,99%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat260.696lei
Fond de rulment-14.657.677lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,23%
Creștere anuală compusă
21,54%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A.

Ce cifră de afaceri are SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 168.670.519 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 73.701 lei.
SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A.?
647 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 80.962.174 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A.?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SERVICIUL TRANSPORT VOLUNTARI S.A.?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .