EURO RIN SRL

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

EURO RIN SRL (CUI 14668965) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sascut Com. Sascut, BACĂU, înregistrată la 31 mai 2002, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 75.663.075 lei, profit net de 16.631 lei, datorii de 56.050.592 lei, capitaluri proprii de 11.105.988 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.46%
Profitabilitate
0.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

75.663.075lei

Venituri totale

79.084.377lei

Rezultat net

16.631lei

Datorii

56.050.592lei

Capitaluri proprii

11.105.988lei

Capital de lucru

9.119.186lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

3.603.004lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000356046
Data înregistrării
31 mai 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT SASCUT COM. SASCUT, STR. SILOZULUI, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+126,7%
Profitul, față de anul trecut
-97,8%
Creștere anuală compusă
+15,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.54%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.02%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare83.46%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință126.66%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA62200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.986.802lei
I2Active circulante65.169.778lei
I3Stocuri25.529.730lei
I4Creanțe39.435.022lei
I5Casa și conturi la bănci205.026lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii56.050.592lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.105.988lei
I11Capital subscris vărsat3.910.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă75.663.075lei
I14Venituri totale79.084.377lei
I15Cheltuieli totale79.057.746lei
I16Profit brut26.631lei
I18Profit net16.631lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă0,02%
Marjă brută0,04%
Rentabilitatea capitalurilor0,15%
Rentabilitatea activelor0,02%
Grad de îndatorare83,46%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat3,6 mil.lei
Fond de rulment9.119.186lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
126,66%
Creștere anuală compusă
15,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre EURO RIN SRL

Ce cifră de afaceri are EURO RIN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 75.663.075 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 16.631 lei.
EURO RIN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EURO RIN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EURO RIN SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EURO RIN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 56.050.592 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EURO RIN SRL?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EURO RIN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EURO RIN SRL?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .