MARSOROM SRL

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

MARSOROM SRL (CUI 14663313) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ernei Com. Ernei, MUREŞ, înregistrată la 30 mai 2002, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 187.857.818 lei, profit net de 1.883.617 lei, datorii de 72.639.154 lei, capitaluri proprii de 19.571.840 lei, 126 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1%
Îndatorare
78.94%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

187.857.818lei

Venituri totale

193.014.432lei

Rezultat net

1.883.617lei

Datorii

72.639.154lei

Capitaluri proprii

19.571.840lei

Capital de lucru

14.791.457lei

Salariați

126

Cifră de afaceri pe salariat

1.490.935lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/423/2002
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2002000423265
Data înregistrării
30 mai 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT ERNEI COM. ERNEI, STR. PRINCIPALA, NR.589

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,1%
Profitul, față de anul trecut
+48,3%
Creștere anuală compusă
+6,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.27%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare78.94%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință5.14%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.592.627lei
I2Active circulante87.430.611lei
I3Stocuri52.728.276lei
I4Creanțe31.794.076lei
I5Casa și conturi la bănci2.908.259lei
I6Cheltuieli în avans187.756lei

Pasiv

I7Datorii72.639.154lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.571.840lei
I11Capital subscris vărsat1.162.400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă187.857.818lei
I14Venituri totale193.014.432lei
I15Cheltuieli totale190.698.468lei
I16Profit brut2.315.964lei
I18Profit net1.883.617lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați126

Indicatori · 2025

Marjă netă1%
Marjă brută1,23%
Rentabilitatea capitalurilor9,62%
Rentabilitatea activelor2,05%
Grad de îndatorare78,94%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat1,49 mil.lei
Fond de rulment14.791.457lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,14%
Creștere anuală compusă
6,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre MARSOROM SRL

Ce cifră de afaceri are MARSOROM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 187.857.818 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.883.617 lei.
MARSOROM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARSOROM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MARSOROM SRL?
126 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARSOROM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 72.639.154 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARSOROM SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARSOROM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARSOROM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .