IAZUL V & V SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

IAZUL V & V SRL (CUI 14659266) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 28 mai 2002, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 59.748.734 lei, profit net de 1.393.964 lei, datorii de 15.605.029 lei, capitaluri proprii de 34.746.845 lei, 180 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.69 x
Profitabilitate
2.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

59.748.734lei

Venituri totale

61.542.219lei

Rezultat net

1.393.964lei

Datorii

15.605.029lei

Capitaluri proprii

34.746.845lei

Capital de lucru

-4.792.485lei

Salariați

180

Cifră de afaceri pe salariat

331.937lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000139315
Data înregistrării
28 mai 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. IOAN SLAVICI, BL.C - 12, SC.A, ET.1, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5%
Profitul, față de anul trecut
-23,8%
Creștere anuală compusă
+25%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate69.01%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.69 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.33%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare30.99%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință4.98%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate39.539.330lei
I2Active circulante10.812.544lei
I3Stocuri5.512.574lei
I4Creanțe4.664.523lei
I5Casa și conturi la bănci635.447lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii15.605.029lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri34.746.845lei
I11Capital subscris vărsat150.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă59.748.734lei
I14Venituri totale61.542.219lei
I15Cheltuieli totale60.007.172lei
I16Profit brut1.535.047lei
I18Profit net1.393.964lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați180

Indicatori · 2025

Marjă netă2,33%
Marjă brută2,57%
Rentabilitatea capitalurilor4,01%
Rentabilitatea activelor2,77%
Grad de îndatorare30,99%
Lichiditate curentă0,69
Cifră de afaceri pe salariat331.937lei
Fond de rulment-4.792.485lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
4,98%
Creștere anuală compusă
25,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre IAZUL V & V SRL

Ce cifră de afaceri are IAZUL V & V SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 59.748.734 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.393.964 lei.
IAZUL V & V SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IAZUL V & V SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IAZUL V & V SRL?
180 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IAZUL V & V SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.605.029 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IAZUL V & V SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IAZUL V & V SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IAZUL V & V SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .