CHIRURGIE SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

CHIRURGIE SRL (CUI 14644907) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 21 mai 2002, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.171.985 lei, profit net de 822.975 lei, datorii de 181.685 lei, capitaluri proprii de 188.491 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.171.985lei

Venituri totale

1.172.091lei

Rezultat net

822.975lei

Datorii

181.685lei

Capitaluri proprii

188.491lei

Capital de lucru

63.961lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

390.662lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J11/148/2002
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2002000148113
Data înregistrării
21 mai 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, STR. FĂGĂRAŞULUI, NR.18, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+51,2%
Profitul, față de anul trecut
+419%
Creștere anuală compusă
+9,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.92%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate70.22%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare49.08%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință51.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate124.530lei
I2Active circulante245.646lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe12.106lei
I5Casa și conturi la bănci233.540lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii181.685lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri188.491lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.171.985lei
I14Venituri totale1.172.091lei
I15Cheltuieli totale314.656lei
I16Profit brut857.435lei
I18Profit net822.975lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă70,22%
Marjă brută73,16%
Rentabilitatea capitalurilor436,61%
Rentabilitatea activelor222,32%
Grad de îndatorare49,08%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat390.662lei
Fond de rulment63.961lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
51,22%
Creștere anuală compusă
9,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre CHIRURGIE SRL

Ce cifră de afaceri are CHIRURGIE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.171.985 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 822.975 lei.
CHIRURGIE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CHIRURGIE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CHIRURGIE SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CHIRURGIE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 181.685 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CHIRURGIE SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CHIRURGIE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CHIRURGIE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .