TECNOCASA SRL

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

TECNOCASA SRL (CUI 14624853) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Peştişani Com. Peştişani, GORJ, înregistrată la 10 mai 2002, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.860.017 lei, profit net de 860.496 lei, datorii de 818.577 lei, capitaluri proprii de 906.886 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.21 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.860.017lei

Venituri totale

2.933.119lei

Rezultat net

860.496lei

Datorii

818.577lei

Capitaluri proprii

906.886lei

Capital de lucru

173.981lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

476.670lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000189185
Data înregistrării
10 mai 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. GORJ, SAT PEŞTIŞANI COM. PEŞTIŞANI,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+77,9%
Profitul, față de anul trecut
+163,9%
Creștere anuală compusă
+7,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.32%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate30.09%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare41.81%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință77.89%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate965.123lei
I2Active circulante992.558lei
I3Stocuri70.433lei
I4Creanțe274.059lei
I5Casa și conturi la bănci648.066lei
I6Cheltuieli în avans6.000lei

Pasiv

I7Datorii818.577lei
I8Venituri în avans238.218lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri906.886lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.860.017lei
I14Venituri totale2.933.119lei
I15Cheltuieli totale1.915.672lei
I16Profit brut1.017.447lei
I18Profit net860.496lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă30,09%
Marjă brută35,57%
Rentabilitatea capitalurilor94,88%
Rentabilitatea activelor43,95%
Grad de îndatorare41,81%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat476.670lei
Fond de rulment173.981lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
77,89%
Creștere anuală compusă
7,29%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre TECNOCASA SRL

Ce cifră de afaceri are TECNOCASA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.860.017 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 860.496 lei.
TECNOCASA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TECNOCASA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TECNOCASA SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TECNOCASA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 818.577 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TECNOCASA SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TECNOCASA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TECNOCASA SRL?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .