COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL

Activă

6110 Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu

COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL (CUI 14613218) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 30 aprilie 2002, cu activitatea principală „activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu” (CAEN 6110).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 51.750.875 lei, profit net de 2.088.037 lei, datorii de 16.591.760 lei, capitaluri proprii de 28.972.051 lei, 191 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.03%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

51.750.875lei

Venituri totale

52.335.104lei

Rezultat net

2.088.037lei

Datorii

16.591.760lei

Capitaluri proprii

28.972.051lei

Capital de lucru

10.674.518lei

Salariați

191

Cifră de afaceri pe salariat

270.947lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000336325
Data înregistrării
30 aprilie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, CAL. DUMBRĂVII, NR.50

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,8%
Profitul, față de anul trecut
-55,6%
Creștere anuală compusă
+26,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.02%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.64 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.03%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare36.09%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință3.75%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate18.703.874lei
I2Active circulante27.266.278lei
I3Stocuri594.080lei
I4Creanțe19.628.566lei
I5Casa și conturi la bănci7.043.632lei
I6Cheltuieli în avans47.272lei

Pasiv

I7Datorii16.591.760lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane453.613lei
I10Capitaluri28.972.051lei
I11Capital subscris vărsat1.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă51.750.875lei
I14Venituri totale52.335.104lei
I15Cheltuieli totale49.965.762lei
I16Profit brut2.369.342lei
I18Profit net2.088.037lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați191

Indicatori · 2025

Marjă netă4,03%
Marjă brută4,58%
Rentabilitatea capitalurilor7,21%
Rentabilitatea activelor4,54%
Grad de îndatorare36,09%
Lichiditate curentă1,64
Cifră de afaceri pe salariat270.947lei
Fond de rulment10.674.518lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3,75%
Creștere anuală compusă
26,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL

Ce cifră de afaceri are COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 51.750.875 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.088.037 lei.
COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL?
191 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.591.760 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL?
Activitatea principală este CAEN 6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .