MUNCONS SRL

Activă

6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul

MUNCONS SRL (CUI 14581515) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 16 aprilie 2002, cu activitatea principală „activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul” (CAEN 6220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.785.878 lei, profit net de 119.826 lei, datorii de 1.317.278 lei, capitaluri proprii de 380.771 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.58%
Solvabilitate
22.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.785.878lei

Venituri totale

5.792.400lei

Rezultat net

119.826lei

Datorii

1.317.278lei

Capitaluri proprii

380.771lei

Capital de lucru

376.493lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

578.588lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000478085
Data înregistrării
16 aprilie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. BUJORULUI, NR.49

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,6%
Profitul, față de anul trecut
+147,6%
Creștere anuală compusă
+10%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.42%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.07%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare77.58%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință10.6%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.278lei
I2Active circulante1.693.771lei
I3Stocuri281.398lei
I4Creanțe728.965lei
I5Casa și conturi la bănci683.408lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.317.278lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri380.771lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.785.878lei
I14Venituri totale5.792.400lei
I15Cheltuieli totale5.644.953lei
I16Profit brut147.447lei
I18Profit net119.826lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă2,07%
Marjă brută2,55%
Rentabilitatea capitalurilor31,47%
Rentabilitatea activelor7,06%
Grad de îndatorare77,58%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat578.588lei
Fond de rulment376.493lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,6%
Creștere anuală compusă
9,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre MUNCONS SRL

Ce cifră de afaceri are MUNCONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.785.878 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 119.826 lei.
MUNCONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MUNCONS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MUNCONS SRL?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MUNCONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.317.278 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MUNCONS SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MUNCONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MUNCONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .