PROSERV SA

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

PROSERV SA (CUI 14552617) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Hunedoara, HUNEDOARA, înregistrată la 2 aprilie 2002, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.461.354 lei, profit net de 495.734 lei, datorii de 30.271.060 lei, capitaluri proprii de 18.729.271 lei, 81 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
61.78%
Profitabilitate
3.01%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.461.354lei

Venituri totale

18.683.684lei

Rezultat net

495.734lei

Datorii

30.271.060lei

Capitaluri proprii

18.729.271lei

Capital de lucru

15.256.992lei

Salariați

81

Cifră de afaceri pe salariat

203.227lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/278/2002
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2002000278207
Data înregistrării
2 aprilie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. HUNEDOARA, PŢA. IANCU DE HUNEDOARA, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+80,6%
Profitul, față de anul trecut
-14,1%
Creștere anuală compusă
+1,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.22%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.5 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.01%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare61.78%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință80.63%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.472.279lei
I2Active circulante45.528.052lei
I3Stocuri42.132.439lei
I4Creanțe3.122.630lei
I5Casa și conturi la bănci272.983lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii30.271.060lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri18.729.271lei
I11Capital subscris vărsat194.260lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.461.354lei
I14Venituri totale18.683.684lei
I15Cheltuieli totale18.102.096lei
I16Profit brut581.588lei
I18Profit net495.734lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați81

Indicatori · 2025

Marjă netă3,01%
Marjă brută3,53%
Rentabilitatea capitalurilor2,65%
Rentabilitatea activelor1,01%
Grad de îndatorare61,78%
Lichiditate curentă1,50
Cifră de afaceri pe salariat203.227lei
Fond de rulment15.256.992lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
80,63%
Creștere anuală compusă
1,85%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre PROSERV SA

Ce cifră de afaceri are PROSERV SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.461.354 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 495.734 lei.
PROSERV SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROSERV SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PROSERV SA?
81 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROSERV SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 30.271.060 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROSERV SA?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROSERV SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROSERV SA?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .