RECOM SID SA

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

RECOM SID SA (CUI 14552595) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Hunedoara, HUNEDOARA, înregistrată la 2 aprilie 2002, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 47.828.789 lei, profit net de 3.052.439 lei, datorii de 11.588.406 lei, capitaluri proprii de 44.904.633 lei, 173 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

47.828.789lei

Venituri totale

50.901.435lei

Rezultat net

3.052.439lei

Datorii

11.588.406lei

Capitaluri proprii

44.904.633lei

Capital de lucru

35.942.652lei

Salariați

173

Cifră de afaceri pe salariat

276.467lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000277206
Data înregistrării
2 aprilie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. HUNEDOARA, P-TA IANCU DE HUNEDOARA, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,4%
Profitul, față de anul trecut
-5,5%
Creștere anuală compusă
+3,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate77.73%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.1 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.38%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare20.06%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință0.43%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA95200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.239.655lei
I2Active circulante47.531.058lei
I3Stocuri19.054.389lei
I4Creanțe27.516.838lei
I5Casa și conturi la bănci959.831lei
I6Cheltuieli în avans12.938lei

Pasiv

I7Datorii11.588.406lei
I8Venituri în avans1.290.612lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri44.904.633lei
I11Capital subscris vărsat2.407.390lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă47.828.789lei
I14Venituri totale50.901.435lei
I15Cheltuieli totale47.332.415lei
I16Profit brut3.569.020lei
I18Profit net3.052.439lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați173

Indicatori · 2025

Marjă netă6,38%
Marjă brută7,46%
Rentabilitatea capitalurilor6,8%
Rentabilitatea activelor5,28%
Grad de îndatorare20,06%
Lichiditate curentă4,10
Cifră de afaceri pe salariat276.467lei
Fond de rulment35.942.652lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,43%
Creștere anuală compusă
3,79%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre RECOM SID SA

Ce cifră de afaceri are RECOM SID SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 47.828.789 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.052.439 lei.
RECOM SID SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RECOM SID SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RECOM SID SA?
173 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RECOM SID SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.588.406 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RECOM SID SA?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RECOM SID SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RECOM SID SA?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .