BOGLAR CHAMP SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

BOGLAR CHAMP SRL (CUI 14475123) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău, SĂLAJ, înregistrată la 26 februarie 2002, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 148.160.835 lei, profit net de 4.008.411 lei, datorii de 183.245.823 lei, capitaluri proprii de 11.508.612 lei, 446 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 41 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

41

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

41 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.18 x
Îndatorare
93.94%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

148.160.835lei

Venituri totale

159.827.764lei

Rezultat net

4.008.411lei

Datorii

183.245.823lei

Capitaluri proprii

11.508.612lei

Capital de lucru

-149.874.305lei

Salariați

446

Cifră de afaceri pe salariat

332.199lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000046312
Data înregistrării
26 februarie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. SĂLAJ, SAT NUŞFALĂU COM. NUŞFALĂU, STR. GĂRII, NR.30/J

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,1%
Profitul, față de anul trecut
-72,5%
Creștere anuală compusă
+14,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

41clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.9%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.18 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate2.71%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare93.94%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-1.09%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA41200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate161.696.736lei
I2Active circulante33.371.518lei
I3Stocuri13.800.927lei
I4Creanțe15.014.165lei
I5Casa și conturi la bănci4.556.426lei
I6Cheltuieli în avans511.015lei

Pasiv

I7Datorii183.245.823lei
I8Venituri în avans647.904lei
I9Provizioane176.930lei
I10Capitaluri11.508.612lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă148.160.835lei
I14Venituri totale159.827.764lei
I15Cheltuieli totale155.122.682lei
I16Profit brut4.705.082lei
I18Profit net4.008.411lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați446

Indicatori · 2025

Marjă netă2,71%
Marjă brută3,18%
Rentabilitatea capitalurilor34,83%
Rentabilitatea activelor2,05%
Grad de îndatorare93,94%
Lichiditate curentă0,18
Cifră de afaceri pe salariat332.199lei
Fond de rulment-149.874.305lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-1,09%
Creștere anuală compusă
14,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre BOGLAR CHAMP SRL

Ce cifră de afaceri are BOGLAR CHAMP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 148.160.835 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.008.411 lei.
BOGLAR CHAMP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BOGLAR CHAMP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BOGLAR CHAMP SRL?
446 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BOGLAR CHAMP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 183.245.823 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BOGLAR CHAMP SRL?
41 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BOGLAR CHAMP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BOGLAR CHAMP SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .