BIAN SRL

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

BIAN SRL (CUI 14474420) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Buzău, BUZĂU, înregistrată la 26 februarie 2002, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 73.296.455 lei, profit net de 1.795.686 lei, datorii de 12.311.571 lei, capitaluri proprii de 2.228.549 lei, 102 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
84.74%
Lichiditate
0.7 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

73.296.455lei

Venituri totale

73.324.063lei

Rezultat net

1.795.686lei

Datorii

12.311.571lei

Capitaluri proprii

2.228.549lei

Capital de lucru

-3.689.568lei

Salariați

102

Cifră de afaceri pe salariat

718.593lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000112103
Data înregistrării
26 februarie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. UNIRII, BL.L2, ET.6, AP.26

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,9%
Profitul, față de anul trecut
-9,9%
Creștere anuală compusă
+12,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.34%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.7 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.45%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare84.74%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință0.86%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.906.879lei
I2Active circulante8.622.003lei
I3Stocuri5.235.587lei
I4Creanțe1.585.982lei
I5Casa și conturi la bănci1.800.434lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.311.571lei
I8Venituri în avans-11.238lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.228.549lei
I11Capital subscris vărsat160.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă73.296.455lei
I14Venituri totale73.324.063lei
I15Cheltuieli totale71.232.855lei
I16Profit brut2.091.208lei
I18Profit net1.795.686lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați102

Indicatori · 2025

Marjă netă2,45%
Marjă brută2,85%
Rentabilitatea capitalurilor80,58%
Rentabilitatea activelor12,36%
Grad de îndatorare84,74%
Lichiditate curentă0,70
Cifră de afaceri pe salariat718.593lei
Fond de rulment-3.689.568lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,86%
Creștere anuală compusă
12,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre BIAN SRL

Ce cifră de afaceri are BIAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 73.296.455 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.795.686 lei.
BIAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BIAN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BIAN SRL?
102 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BIAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.311.571 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BIAN SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BIAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BIAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .