DAREX AUTO SRL

Activă

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

DAREX AUTO SRL (CUI 14462140) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şcheia Com. Şcheia, SUCEAVA, înregistrată la 20 februarie 2002, cu activitatea principală „repararea și întreținerea autovehiculelor” (CAEN 9531).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 117.454.448 lei, profit net de 4.635.615 lei, datorii de 29.560.066 lei, capitaluri proprii de 19.022.791 lei, 96 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.56%
Profitabilitate
3.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

117.454.448lei

Venituri totale

118.803.563lei

Rezultat net

4.635.615lei

Datorii

29.560.066lei

Capitaluri proprii

19.022.791lei

Capital de lucru

2.648.336lei

Salariați

96

Cifră de afaceri pe salariat

1.223.484lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000086338
Data înregistrării
20 februarie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT ŞCHEIA COM. ŞCHEIA, STR. HUMORULUI, NR.96, CAMERA 4, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+42,6%
Profitul, față de anul trecut
-0,6%
Creștere anuală compusă
+10,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.97%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.09 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.95%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare60.56%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință42.6%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.600.980lei
I2Active circulante32.208.402lei
I3Stocuri12.022.253lei
I4Creanțe16.592.076lei
I5Casa și conturi la bănci3.594.073lei
I6Cheltuieli în avans139.821lei

Pasiv

I7Datorii29.560.066lei
I8Venituri în avans95.830lei
I9Provizioane270.516lei
I10Capitaluri19.022.791lei
I11Capital subscris vărsat3.240.470lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă117.454.448lei
I14Venituri totale118.803.563lei
I15Cheltuieli totale113.455.181lei
I16Profit brut5.348.382lei
I18Profit net4.635.615lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați96

Indicatori · 2025

Marjă netă3,95%
Marjă brută4,55%
Rentabilitatea capitalurilor24,37%
Rentabilitatea activelor9,5%
Grad de îndatorare60,56%
Lichiditate curentă1,09
Cifră de afaceri pe salariat1,22 mil.lei
Fond de rulment2.648.336lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
42,6%
Creștere anuală compusă
10,93%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre DAREX AUTO SRL

Ce cifră de afaceri are DAREX AUTO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 117.454.448 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.635.615 lei.
DAREX AUTO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DAREX AUTO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DAREX AUTO SRL?
96 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DAREX AUTO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 29.560.066 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DAREX AUTO SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DAREX AUTO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DAREX AUTO SRL?
Activitatea principală este CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .