ELIT SRL

Activă

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

ELIT SRL (CUI 14444712) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Cugir, ALBA, înregistrată la 13 februarie 2002, cu activitatea principală „fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)” (CAEN 1013).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 828.869.593 lei, profit net de 86.648.686 lei, datorii de 73.569.312 lei, capitaluri proprii de 585.183.964 lei, 1.966 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-0.46%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

828.869.593lei

Venituri totale

846.070.623lei

Rezultat net

86.648.686lei

Datorii

73.569.312lei

Capitaluri proprii

585.183.964lei

Capital de lucru

57.968.349lei

Salariați

1.966

Cifră de afaceri pe salariat

421.602lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000064019
Data înregistrării
13 februarie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Sediu social
JUD. ALBA, ORŞ. CUGIR, STR. VICTORIEI, NR.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0,5%
Profitul, față de anul trecut
-4%
Creștere anuală compusă
+5,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate88.98%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.79 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate10.45%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare11.19%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-0.46%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate526.100.857lei
I2Active circulante131.537.661lei
I3Stocuri51.991.965lei
I4Creanțe53.609.829lei
I5Casa și conturi la bănci25.935.867lei
I6Cheltuieli în avans1.114.758lei

Pasiv

I7Datorii73.569.312lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri585.183.964lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă828.869.593lei
I14Venituri totale846.070.623lei
I15Cheltuieli totale751.097.357lei
I16Profit brut94.973.266lei
I18Profit net86.648.686lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.966

Indicatori · 2025

Marjă netă10,45%
Marjă brută11,46%
Rentabilitatea capitalurilor14,81%
Rentabilitatea activelor13,18%
Grad de îndatorare11,19%
Lichiditate curentă1,79
Cifră de afaceri pe salariat421.602lei
Fond de rulment57.968.349lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-0,46%
Creștere anuală compusă
5,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre ELIT SRL

Ce cifră de afaceri are ELIT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 828.869.593 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 86.648.686 lei.
ELIT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELIT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ELIT SRL?
1.966 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELIT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 73.569.312 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELIT SRL?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELIT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELIT SRL?
Activitatea principală este CAEN 1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .