IMPACT-CONSTRUCT SRL

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

IMPACT-CONSTRUCT SRL (CUI 14440150) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Sebiş, ARAD, înregistrată la 12 februarie 2002, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 24.117.102 lei, profit net de 469.990 lei, datorii de 10.244.673 lei, capitaluri proprii de 4.247.089 lei, 20 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.95%
Îndatorare
70.67%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

24.117.102lei

Venituri totale

24.525.358lei

Rezultat net

469.990lei

Datorii

10.244.673lei

Capitaluri proprii

4.247.089lei

Capital de lucru

3.557.800lei

Salariați

20

Cifră de afaceri pe salariat

1.205.855lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000101022
Data înregistrării
12 februarie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. ARAD, ORŞ. SEBIŞ, STR. CRIŞULUI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,5%
Profitul, față de anul trecut
-65,9%
Creștere anuală compusă
+11,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.3%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.95%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare70.67%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință14.45%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate693.236lei
I2Active circulante13.802.473lei
I3Stocuri7.864.384lei
I4Creanțe5.263.320lei
I5Casa și conturi la bănci114.289lei
I6Cheltuieli în avans1.000lei

Pasiv

I7Datorii10.244.673lei
I8Venituri în avans4.947lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.247.089lei
I11Capital subscris vărsat75.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă24.117.102lei
I14Venituri totale24.525.358lei
I15Cheltuieli totale23.959.952lei
I16Profit brut565.406lei
I18Profit net469.990lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați20

Indicatori · 2025

Marjă netă1,95%
Marjă brută2,34%
Rentabilitatea capitalurilor11,07%
Rentabilitatea activelor3,24%
Grad de îndatorare70,67%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat1,21 mil.lei
Fond de rulment3.557.800lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
14,45%
Creștere anuală compusă
11,77%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre IMPACT-CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are IMPACT-CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 24.117.102 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 469.990 lei.
IMPACT-CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IMPACT-CONSTRUCT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IMPACT-CONSTRUCT SRL?
20 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IMPACT-CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.244.673 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IMPACT-CONSTRUCT SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IMPACT-CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IMPACT-CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .