AVI PROD GRUP SRL
Activă4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
AVI PROD GRUP SRL (CUI 14410850) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 29 ianuarie 2002, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 163.638.042 lei, profit net de 17.259.973 lei, datorii de 165.421.690 lei, capitaluri proprii de 44.759.814 lei, 246 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.88 x
- Îndatorare
- 78.96%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
163.638.042lei
Venituri totale
165.663.310lei
Rezultat net
17.259.973lei
Datorii
165.421.690lei
Capitaluri proprii
44.759.814lei
Capital de lucru
-20.268.890lei
Salariați
246
Cifră de afaceri pe salariat
665.195lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2014001930408
- Data înregistrării
- 29 ianuarie 2002
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
- Sediu social
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR POPA LAZĂR, NR.8
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +1%
- Profitul, față de anul trecut
- -3%
- Creștere anuală compusă
- +21,2%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate21.37%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.88 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate10.55%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare78.96%
Îndatorare ridicată.
- Tendință1.01%
Cifra de afaceri a crescut.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 1,01%
- Creștere anuală compusă
- 21,15%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea F · Construcții
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Cele mai nou înregistrate în județul București
- GEOVAL ALTERNATIV INSTAL S.R.L. CUI 55811077 · Sector 5 Mun. Bucureşti · înființată 06.11.2026SRL
- SERVICE INSTAL SOLUTIONS S.R.L. CUI 55764676 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 28.10.2026SRL
- ECODEBIT S.R.L. CUI 55769347 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 28.10.2026SRL
- PASCAL PROJECT S.R.L. CUI 55748107 · Sector 3 Mun. Bucureşti · înființată 22.10.2026TVASRL
- IANKO ARPÁD-CRISTIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55727619 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 19.10.2026PFA
- ADVINSTAL TERMOSISTEM S.R.L. CUI 55714252 · Sector 3 Mun. Bucureşti · înființată 15.10.2026SRL
Întrebări despre AVI PROD GRUP SRL
- Ce cifră de afaceri are AVI PROD GRUP SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 163.638.042 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.259.973 lei.
- AVI PROD GRUP SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus AVI PROD GRUP SRL?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are AVI PROD GRUP SRL?
- 246 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are AVI PROD GRUP SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 165.421.690 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are AVI PROD GRUP SRL?
- 70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- AVI PROD GRUP SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are AVI PROD GRUP SRL?
- Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .