GASTROMED SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

GASTROMED SRL (CUI 14409286) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 29 ianuarie 2002, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.140.045 lei, profit net de 2.128.151 lei, datorii de 3.622.708 lei, capitaluri proprii de 3.355.083 lei, 35 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.13 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.140.045lei

Venituri totale

13.153.599lei

Rezultat net

2.128.151lei

Datorii

3.622.708lei

Capitaluri proprii

3.355.083lei

Capital de lucru

485.118lei

Salariați

35

Cifră de afaceri pe salariat

375.430lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000576130
Data înregistrării
29 ianuarie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. BUCUREŞTI, NR.21, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,7%
Profitul, față de anul trecut
+5,7%
Creștere anuală compusă
+31,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate48.09%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.2%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare51.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință5.72%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.868.481lei
I2Active circulante4.107.826lei
I3Stocuri257.298lei
I4Creanțe2.039.644lei
I5Casa și conturi la bănci1.810.884lei
I6Cheltuieli în avans1.484lei

Pasiv

I7Datorii3.622.708lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.355.083lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.140.045lei
I14Venituri totale13.153.599lei
I15Cheltuieli totale10.674.079lei
I16Profit brut2.479.520lei
I18Profit net2.128.151lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați35

Indicatori · 2025

Marjă netă16,2%
Marjă brută18,87%
Rentabilitatea capitalurilor63,43%
Rentabilitatea activelor30,51%
Grad de îndatorare51,93%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat375.430lei
Fond de rulment485.118lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,72%
Creștere anuală compusă
31,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre GASTROMED SRL

Ce cifră de afaceri are GASTROMED SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.140.045 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.128.151 lei.
GASTROMED SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GASTROMED SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GASTROMED SRL?
35 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GASTROMED SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.622.708 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GASTROMED SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GASTROMED SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GASTROMED SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .