ECO FIRE SISTEMS SRL

Activă

3823 Alte activități de recuperare a deșeurilor

ECO FIRE SISTEMS SRL (CUI 14356289) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Lumina Com. Lumina, CONSTANŢA, înregistrată la 18 decembrie 2001, cu activitatea principală „alte activități de recuperare a deșeurilor” (CAEN 3823).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 66.191.242 lei, profit net de 2.134.146 lei, datorii de 24.323.552 lei, capitaluri proprii de 17.713.281 lei, 110 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.62 x
Profitabilitate
3.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

66.191.242lei

Venituri totale

67.484.899lei

Rezultat net

2.134.146lei

Datorii

24.323.552lei

Capitaluri proprii

17.713.281lei

Capital de lucru

-9.195.303lei

Salariați

110

Cifră de afaceri pe salariat

601.739lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001002144132
Data înregistrării
18 decembrie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
3823 — Alte activități de recuperare a deșeurilor
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, SAT LUMINA COM. LUMINA, STR. SOLA A 314 1/1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,4%
Profitul, față de anul trecut
-56,4%
Creștere anuală compusă
+19,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.21%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.62 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.22%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare53.85%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință2.44%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate30.044.157lei
I2Active circulante15.128.249lei
I3Stocuri1.120.562lei
I4Creanțe11.695.212lei
I5Casa și conturi la bănci2.312.475lei
I6Cheltuieli în avans145.516lei

Pasiv

I7Datorii24.323.552lei
I8Venituri în avans3.281.089lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri17.713.281lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă66.191.242lei
I14Venituri totale67.484.899lei
I15Cheltuieli totale64.828.361lei
I16Profit brut2.656.538lei
I18Profit net2.134.146lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați110

Indicatori · 2025

Marjă netă3,22%
Marjă brută4,01%
Rentabilitatea capitalurilor12,05%
Rentabilitatea activelor4,72%
Grad de îndatorare53,85%
Lichiditate curentă0,62
Cifră de afaceri pe salariat601.739lei
Fond de rulment-9.195.303lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,44%
Creștere anuală compusă
19,74%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3823 Alte activități de tratare a deșeurilor

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre ECO FIRE SISTEMS SRL

Ce cifră de afaceri are ECO FIRE SISTEMS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 66.191.242 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.134.146 lei.
ECO FIRE SISTEMS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ECO FIRE SISTEMS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ECO FIRE SISTEMS SRL?
110 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ECO FIRE SISTEMS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.323.552 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ECO FIRE SISTEMS SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ECO FIRE SISTEMS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ECO FIRE SISTEMS SRL?
Activitatea principală este CAEN 3823 — Alte activități de recuperare a deșeurilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .