TETAROM SA

Activă

6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

TETAROM SA (CUI 14343629) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 12 decembrie 2001, cu activitatea principală „administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract” (CAEN 6832).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 46.613.393 lei, profit net de 1.576.990 lei, datorii de 11.288.685 lei, capitaluri proprii de 53.338.698 lei, 66 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.38%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

46.613.393lei

Venituri totale

47.945.597lei

Rezultat net

1.576.990lei

Datorii

11.288.685lei

Capitaluri proprii

53.338.698lei

Capital de lucru

7.087.735lei

Salariați

66

Cifră de afaceri pe salariat

706.264lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001001683128
Data înregistrării
12 decembrie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
6832 — Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ION CANTACUZINO, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,3%
Profitul, față de anul trecut
+46,5%
Creștere anuală compusă
+13,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate76.46%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.63 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.38%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare16.18%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință8.32%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate51.380.946lei
I2Active circulante18.376.420lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe8.146.485lei
I5Casa și conturi la bănci10.229.935lei
I6Cheltuieli în avans74.679lei

Pasiv

I7Datorii11.288.685lei
I8Venituri în avans5.204.662lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri53.338.698lei
I11Capital subscris vărsat38.059.433lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă46.613.393lei
I14Venituri totale47.945.597lei
I15Cheltuieli totale46.131.721lei
I16Profit brut1.813.876lei
I18Profit net1.576.990lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați66

Indicatori · 2025

Marjă netă3,38%
Marjă brută3,89%
Rentabilitatea capitalurilor2,96%
Rentabilitatea activelor2,26%
Grad de îndatorare16,18%
Lichiditate curentă1,63
Cifră de afaceri pe salariat706.264lei
Fond de rulment7.087.735lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
8,32%
Creștere anuală compusă
13,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre TETAROM SA

Ce cifră de afaceri are TETAROM SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 46.613.393 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.576.990 lei.
TETAROM SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TETAROM SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TETAROM SA?
66 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TETAROM SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.288.685 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TETAROM SA?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TETAROM SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TETAROM SA?
Activitatea principală este CAEN 6832 — Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .