PANIFCOM SRL

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

PANIFCOM SRL (CUI 14294291) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 16 noiembrie 2001, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 73.343.153 lei, profit net de 6.774.974 lei, datorii de 44.243.132 lei, capitaluri proprii de 71.841.762 lei, 84 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.37 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

73.343.153lei

Venituri totale

92.488.646lei

Rezultat net

6.774.974lei

Datorii

44.243.132lei

Capitaluri proprii

71.841.762lei

Capital de lucru

16.177.624lei

Salariați

84

Cifră de afaceri pe salariat

873.133lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001001036221
Data înregistrării
16 noiembrie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, CAL. CHIŞINĂULUI, NR.29, CORP C6. BIROUL NR. 3, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,8%
Profitul, față de anul trecut
-12,2%
Creștere anuală compusă
+9,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate54.34%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.24%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare33.46%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință15.81%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate71.796.761lei
I2Active circulante60.420.756lei
I3Stocuri30.916.800lei
I4Creanțe26.574.891lei
I5Casa și conturi la bănci2.929.010lei
I6Cheltuieli în avans596.416lei

Pasiv

I7Datorii44.243.132lei
I8Venituri în avans16.729.039lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri71.841.762lei
I11Capital subscris vărsat1.161.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă73.343.153lei
I14Venituri totale92.488.646lei
I15Cheltuieli totale85.357.073lei
I16Profit brut7.131.573lei
I18Profit net6.774.974lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați84

Indicatori · 2025

Marjă netă9,24%
Marjă brută9,72%
Rentabilitatea capitalurilor9,43%
Rentabilitatea activelor5,12%
Grad de îndatorare33,46%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat873.133lei
Fond de rulment16.177.624lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
15,81%
Creștere anuală compusă
9,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre PANIFCOM SRL

Ce cifră de afaceri are PANIFCOM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 73.343.153 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.774.974 lei.
PANIFCOM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PANIFCOM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PANIFCOM SRL?
84 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PANIFCOM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 44.243.132 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PANIFCOM SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PANIFCOM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PANIFCOM SRL?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .