IULMI COM SRL

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

IULMI COM SRL (CUI 14239033) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Vălenii de Munte, PRAHOVA, înregistrată la 18 octombrie 2001, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.246.366 lei, profit net de 843.438 lei, datorii de 2.691.514 lei, capitaluri proprii de 2.626.991 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.13 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.246.366lei

Venituri totale

8.331.722lei

Rezultat net

843.438lei

Datorii

2.691.514lei

Capitaluri proprii

2.626.991lei

Capital de lucru

341.208lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

634.336lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000894299
Data înregistrării
18 octombrie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. PRAHOVA, ORŞ. VĂLENII DE MUNTE, BLD. NICOLAE IORGA, NR.115

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,2%
Profitul, față de anul trecut
+12,4%
Creștere anuală compusă
+7,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.61%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare51.85%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință0.21%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.158.151lei
I2Active circulante3.032.722lei
I3Stocuri920.012lei
I4Creanțe742.678lei
I5Casa și conturi la bănci1.370.032lei
I6Cheltuieli în avans127.632lei

Pasiv

I7Datorii2.691.514lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.626.991lei
I11Capital subscris vărsat3.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.246.366lei
I14Venituri totale8.331.722lei
I15Cheltuieli totale7.337.226lei
I16Profit brut994.496lei
I18Profit net843.438lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă10,23%
Marjă brută12,06%
Rentabilitatea capitalurilor32,11%
Rentabilitatea activelor16,25%
Grad de îndatorare51,85%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat634.336lei
Fond de rulment341.208lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,21%
Creștere anuală compusă
7,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre IULMI COM SRL

Ce cifră de afaceri are IULMI COM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.246.366 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 843.438 lei.
IULMI COM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IULMI COM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IULMI COM SRL?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IULMI COM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.691.514 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IULMI COM SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IULMI COM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IULMI COM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .