"INSTAL-ALL" SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

"INSTAL-ALL" SRL (CUI 14173680) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 13 septembrie 2001, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 58.779.616 lei, profit net de 4.632.169 lei, datorii de 66.464.089 lei, capitaluri proprii de 6.503.385 lei, 106 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
89.98%
Solvabilitate
8.8%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

58.779.616lei

Venituri totale

61.055.248lei

Rezultat net

4.632.169lei

Datorii

66.464.089lei

Capitaluri proprii

6.503.385lei

Capital de lucru

-8.159.093lei

Salariați

106

Cifră de afaceri pe salariat

554.525lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000139145
Data înregistrării
13 septembrie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. PAP LEHEL, NR.FN

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+48,6%
Profitul, față de anul trecut
-23,4%
Creștere anuală compusă
+18,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.8%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.88 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate7.88%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare89.98%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință48.59%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.559.545lei
I2Active circulante58.304.996lei
I3Stocuri25.117.447lei
I4Creanțe4.295.475lei
I5Casa și conturi la bănci28.892.074lei
I6Cheltuieli în avans10.551lei

Pasiv

I7Datorii66.464.089lei
I8Venituri în avans907.618lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.503.385lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă58.779.616lei
I14Venituri totale61.055.248lei
I15Cheltuieli totale55.703.803lei
I16Profit brut5.351.445lei
I18Profit net4.632.169lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați106

Indicatori · 2025

Marjă netă7,88%
Marjă brută9,1%
Rentabilitatea capitalurilor71,23%
Rentabilitatea activelor6,27%
Grad de îndatorare89,98%
Lichiditate curentă0,88
Cifră de afaceri pe salariat554.525lei
Fond de rulment-8.159.093lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
48,59%
Creștere anuală compusă
18,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre "INSTAL-ALL" SRL

Ce cifră de afaceri are "INSTAL-ALL" SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 58.779.616 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.632.169 lei.
"INSTAL-ALL" SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus "INSTAL-ALL" SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are "INSTAL-ALL" SRL?
106 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are "INSTAL-ALL" SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 66.464.089 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are "INSTAL-ALL" SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
"INSTAL-ALL" SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are "INSTAL-ALL" SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .