FASTEST SRL

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

FASTEST SRL (CUI 14140519) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 27 august 2001, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.396.385 lei, profit net de 183.035 lei, datorii de 328.653 lei, capitaluri proprii de 3.485.482 lei, 18 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.16%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.396.385lei

Venituri totale

4.462.675lei

Rezultat net

183.035lei

Datorii

328.653lei

Capitaluri proprii

3.485.482lei

Capital de lucru

3.460.276lei

Salariați

18

Cifră de afaceri pe salariat

244.244lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J27/340/2001
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2001000340273
Data înregistrării
27 august 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, BLD. TRAIAN, NR.84, BL.H4, SC.B, AP.48

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,2%
Profitul, față de anul trecut
-59,4%
Creștere anuală compusă
+6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate91.38%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate11.53 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.16%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare8.62%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință24.16%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate25.206lei
I2Active circulante3.788.929lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.737.272lei
I5Casa și conturi la bănci2.051.657lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii328.653lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.485.482lei
I11Capital subscris vărsat12.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.396.385lei
I14Venituri totale4.462.675lei
I15Cheltuieli totale4.245.513lei
I16Profit brut217.162lei
I18Profit net183.035lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați18

Indicatori · 2025

Marjă netă4,16%
Marjă brută4,94%
Rentabilitatea capitalurilor5,25%
Rentabilitatea activelor4,8%
Grad de îndatorare8,62%
Lichiditate curentă11,53
Cifră de afaceri pe salariat244.244lei
Fond de rulment3.460.276lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
24,16%
Creștere anuală compusă
5,99%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre FASTEST SRL

Ce cifră de afaceri are FASTEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.396.385 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 183.035 lei.
FASTEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FASTEST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FASTEST SRL?
18 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FASTEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 328.653 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FASTEST SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FASTEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FASTEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .