RECOND-COM-IMPEX SRL

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

RECOND-COM-IMPEX SRL (CUI 1408653) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Alexandria, TELEORMAN, înregistrată la 29 noiembrie 1992, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 153.884.552 lei, profit net de 828.001 lei, datorii de 128.501.985 lei, capitaluri proprii de 91.915.308 lei, 46 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.97 x
Profitabilitate
0.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

153.884.552lei

Venituri totale

152.861.505lei

Rezultat net

828.001lei

Datorii

128.501.985lei

Capitaluri proprii

91.915.308lei

Capital de lucru

-4.336.146lei

Salariați

46

Cifră de afaceri pe salariat

3.345.316lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992000945340
Data înregistrării
29 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. TELEORMAN, MUN. ALEXANDRIA, STR. ABATORULUI, NR.1BIS

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+198,5%
Profitul, față de anul trecut
-59,3%
Creștere anuală compusă
+19,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.77%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.97 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.54%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare57%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință198.53%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate101.279.448lei
I2Active circulante124.165.839lei
I3Stocuri17.066.129lei
I4Creanțe104.849.527lei
I5Casa și conturi la bănci2.250.183lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii128.501.985lei
I8Venituri în avans5.027.994lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri91.915.308lei
I11Capital subscris vărsat900.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă153.884.552lei
I14Venituri totale152.861.505lei
I15Cheltuieli totale151.911.504lei
I16Profit brut950.001lei
I18Profit net828.001lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați46

Indicatori · 2025

Marjă netă0,54%
Marjă brută0,62%
Rentabilitatea capitalurilor0,9%
Rentabilitatea activelor0,37%
Grad de îndatorare57%
Lichiditate curentă0,97
Cifră de afaceri pe salariat3,35 mil.lei
Fond de rulment-4.336.146lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
198,53%
Creștere anuală compusă
19,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Teleorman

Întrebări despre RECOND-COM-IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are RECOND-COM-IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 153.884.552 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 828.001 lei.
RECOND-COM-IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RECOND-COM-IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RECOND-COM-IMPEX SRL?
46 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RECOND-COM-IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 128.501.985 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RECOND-COM-IMPEX SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RECOND-COM-IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RECOND-COM-IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .