SERD ROM SRL

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

SERD ROM SRL (CUI 14074024) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 27 iulie 2001, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 961.476 lei, profit net de 5.131 lei, datorii de 181.092 lei, capitaluri proprii de 133.593 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.53%
Tendință
-5.83%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

961.476lei

Venituri totale

989.107lei

Rezultat net

5.131lei

Datorii

181.092lei

Capitaluri proprii

133.593lei

Capital de lucru

3.136lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

106.831lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/243/2001
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2001000243387
Data înregistrării
27 iulie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. CALEA LUI TRAIAN, NR.148, BL.8, SC.C, ET.2, AP.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,8%
Profitul, față de anul trecut
-90,5%
Creștere anuală compusă
+4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.21%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.53%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare59.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-5.83%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate117.957lei
I2Active circulante184.228lei
I3Stocuri13.127lei
I4Creanțe87.058lei
I5Casa și conturi la bănci84.043lei
I6Cheltuieli în avans12.500lei

Pasiv

I7Datorii181.092lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri133.593lei
I11Capital subscris vărsat7.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă961.476lei
I14Venituri totale989.107lei
I15Cheltuieli totale960.267lei
I16Profit brut28.840lei
I18Profit net5.131lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă0,53%
Marjă brută3%
Rentabilitatea capitalurilor3,84%
Rentabilitatea activelor1,7%
Grad de îndatorare59,93%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat106.831lei
Fond de rulment3.136lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-5,83%
Creștere anuală compusă
3,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre SERD ROM SRL

Ce cifră de afaceri are SERD ROM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 961.476 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.131 lei.
SERD ROM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SERD ROM SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SERD ROM SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SERD ROM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 181.092 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SERD ROM SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SERD ROM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SERD ROM SRL?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .