BASWARE SRL

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

BASWARE SRL (CUI 14050297) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 18 iulie 2001, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 62.675.594 lei, profit net de 4.888.594 lei, datorii de 4.942.994 lei, capitaluri proprii de 9.860.122 lei, 215 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

62.675.594lei

Venituri totale

62.900.167lei

Rezultat net

4.888.594lei

Datorii

4.942.994lei

Capitaluri proprii

9.860.122lei

Capital de lucru

14.724.989lei

Salariați

215

Cifră de afaceri pe salariat

291.514lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/650/2001
Data înregistrării
18 iulie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. PALAS, NR.7D-7E, CLĂDIREA C2, COD C2E5-1, ET.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,1%
Profitul, față de anul trecut
+7,1%
Creștere anuală compusă
+29,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.46%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate3.98 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.8%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare24.79%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință13.14%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate268.039lei
I2Active circulante19.667.983lei
I3Stocuri76.648lei
I4Creanțe5.583.734lei
I5Casa și conturi la bănci14.007.601lei
I6Cheltuieli în avans161.602lei

Pasiv

I7Datorii4.942.994lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane5.294.508lei
I10Capitaluri9.860.122lei
I11Capital subscris vărsat1.453lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă62.675.594lei
I14Venituri totale62.900.167lei
I15Cheltuieli totale56.945.231lei
I16Profit brut5.954.936lei
I18Profit net4.888.594lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați215

Indicatori · 2025

Marjă netă7,8%
Marjă brută9,5%
Rentabilitatea capitalurilor49,58%
Rentabilitatea activelor24,52%
Grad de îndatorare24,79%
Lichiditate curentă3,98
Cifră de afaceri pe salariat291.514lei
Fond de rulment14.724.989lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
13,14%
Creștere anuală compusă
29,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre BASWARE SRL

Ce cifră de afaceri are BASWARE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 62.675.594 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.888.594 lei.
BASWARE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BASWARE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BASWARE SRL?
215 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BASWARE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.942.994 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BASWARE SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BASWARE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BASWARE SRL?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .