INTERAXIS SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

INTERAXIS SRL (CUI 14004690) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Lipia Com. Merei, BUZĂU, înregistrată la 26 iunie 2001, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.268.912 lei, profit net de 1.140.342 lei, datorii de 2.774.195 lei, capitaluri proprii de 101.268 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
96.48%
Solvabilitate
3.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.268.912lei

Venituri totale

2.966.650lei

Rezultat net

1.140.342lei

Datorii

2.774.195lei

Capitaluri proprii

101.268lei

Capital de lucru

-546.130lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

567.228lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/260/2001
Data înregistrării
26 iunie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. BUZĂU, SAT LIPIA COM. MEREI, STR. FERMEI, NR.463, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+29,8%
Profitul, față de anul trecut
+172,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate3.52%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.8 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate50.26%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare96.48%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință29.83%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate647.218lei
I2Active circulante2.228.065lei
I3Stocuri1.364.145lei
I4Creanțe853.320lei
I5Casa și conturi la bănci10.600lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.774.195lei
I8Venituri în avans-180lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri101.268lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.268.912lei
I14Venituri totale2.966.650lei
I15Cheltuieli totale1.774.294lei
I16Profit brut1.192.356lei
I18Profit net1.140.342lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă50,26%
Marjă brută52,55%
Rentabilitatea capitalurilor1.126,06%
Rentabilitatea activelor39,66%
Grad de îndatorare96,48%
Lichiditate curentă0,80
Cifră de afaceri pe salariat567.228lei
Fond de rulment-546.130lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
29,83%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre INTERAXIS SRL

Ce cifră de afaceri are INTERAXIS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.268.912 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.140.342 lei.
INTERAXIS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INTERAXIS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INTERAXIS SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INTERAXIS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.774.195 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INTERAXIS SRL?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INTERAXIS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INTERAXIS SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .