RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL

Activă

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL (CUI 13943110) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 6 iunie 2001, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.113.772.270 lei, pierdere netă de 5.555.335 lei, datorii de 741.329.157 lei, capitaluri proprii de 1.173.495 lei, 146 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 36 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

36

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

36 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitalurile proprii au scăzut sub jumătate din capitalul subscris vărsat.
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-0.11%
Îndatorare
87.8%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.113.772.270lei

Venituri totale

5.139.310.942lei

Rezultat net

-5.555.335lei

Datorii

741.329.157lei

Capitaluri proprii

1.173.495lei

Capital de lucru

101.154.609lei

Salariați

146

Cifră de afaceri pe salariat

35.025.837lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001005566403
Data înregistrării
6 iunie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR PRECIZIEI, NR.3G, CLADIREA A. PARTER. CAMERA AP 10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,7%
Profitul, față de anul trecut
-134,7%
Creștere anuală compusă
+8,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

36clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.14%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-0.11%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare87.8%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-7.68%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA36200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.896.289lei
I2Active circulante842.483.766lei
I3Stocuri667.223.247lei
I4Creanțe152.552.860lei
I5Casa și conturi la bănci22.707.659lei
I6Cheltuieli în avans1.503.580lei

Pasiv

I7Datorii741.329.157lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane103.380.983lei
I10Capitaluri1.173.495lei
I11Capital subscris vărsat2.455.900lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.113.772.270lei
I14Venituri totale5.139.310.942lei
I15Cheltuieli totale5.093.334.791lei
I16Profit brut45.976.151lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă5.555.335lei
I20Număr mediu de salariați146

Indicatori · 2025

Marjă netă-0,11%
Marjă brută0,9%
Rentabilitatea capitalurilor-473,4%
Rentabilitatea activelor-0,66%
Grad de îndatorare87,8%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat35,03 mil.lei
Fond de rulment101.154.609lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7,68%
Creștere anuală compusă
8,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL

Ce cifră de afaceri are RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.113.772.270 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -5.555.335 lei.
RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL?
146 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 741.329.157 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL?
36 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .