STAR 2001 SA

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

STAR 2001 SA (CUI 13941675) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 5 iunie 2001, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 92.700.269 lei, profit net de 832.605 lei, datorii de 40.233.744 lei, capitaluri proprii de 5.599.896 lei, 112 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.78%
Lichiditate
0.52 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

92.700.269lei

Venituri totale

93.331.220lei

Rezultat net

832.605lei

Datorii

40.233.744lei

Capitaluri proprii

5.599.896lei

Capital de lucru

-19.243.685lei

Salariați

112

Cifră de afaceri pe salariat

827.681lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000105250
Data înregistrării
5 iunie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, PŢA. DECEBAL, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+64,1%
Profitul, față de anul trecut
-51,7%
Creștere anuală compusă
+39,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.22%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.52 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.9%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare87.78%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință64.06%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate24.843.581lei
I2Active circulante20.990.059lei
I3Stocuri98.930lei
I4Creanțe25.164.799lei
I5Casa și conturi la bănci-4.273.670lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii40.233.744lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.599.896lei
I11Capital subscris vărsat90.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă92.700.269lei
I14Venituri totale93.331.220lei
I15Cheltuieli totale92.325.994lei
I16Profit brut1.005.226lei
I18Profit net832.605lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați112

Indicatori · 2025

Marjă netă0,9%
Marjă brută1,08%
Rentabilitatea capitalurilor14,87%
Rentabilitatea activelor1,82%
Grad de îndatorare87,78%
Lichiditate curentă0,52
Cifră de afaceri pe salariat827.681lei
Fond de rulment-19.243.685lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
64,06%
Creștere anuală compusă
39,09%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre STAR 2001 SA

Ce cifră de afaceri are STAR 2001 SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 92.700.269 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 832.605 lei.
STAR 2001 SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STAR 2001 SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STAR 2001 SA?
112 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STAR 2001 SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 40.233.744 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STAR 2001 SA?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STAR 2001 SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STAR 2001 SA?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .