FORNETTI ROMANIA SRL

Activă

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie

FORNETTI ROMANIA SRL (CUI 13872621) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Satchinez Com. Satchinez, TIMIŞ, înregistrată la 9 mai 2001, cu activitatea principală „fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie” (CAEN 1071).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 281.783.538 lei, profit net de 19.499.001 lei, datorii de 45.837.987 lei, capitaluri proprii de 84.392.849 lei, 371 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.3 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

281.783.538lei

Venituri totale

289.191.901lei

Rezultat net

19.499.001lei

Datorii

45.837.987lei

Capitaluri proprii

84.392.849lei

Capital de lucru

13.774.966lei

Salariați

371

Cifră de afaceri pe salariat

759.524lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000533356
Data înregistrării
9 mai 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT SATCHINEZ COM. SATCHINEZ, DC, HODONI-DUDESTII NOI, KM. 5, NR.384

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,9%
Profitul, față de anul trecut
+14,8%
Creștere anuală compusă
+4,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64.81%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.3 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.92%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare35.2%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință17.89%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8920082009201020122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate70.598.260lei
I2Active circulante59.612.953lei
I3Stocuri20.374.896lei
I4Creanțe30.134.013lei
I5Casa și conturi la bănci9.104.044lei
I6Cheltuieli în avans121.956lei

Pasiv

I7Datorii45.837.987lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane102.333lei
I10Capitaluri84.392.849lei
I11Capital subscris vărsat5.790.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă281.783.538lei
I14Venituri totale289.191.901lei
I15Cheltuieli totale263.862.335lei
I16Profit brut25.329.566lei
I18Profit net19.499.001lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați371

Indicatori · 2025

Marjă netă6,92%
Marjă brută8,99%
Rentabilitatea capitalurilor23,11%
Rentabilitatea activelor14,97%
Grad de îndatorare35,2%
Lichiditate curentă1,30
Cifră de afaceri pe salariat759.524lei
Fond de rulment13.774.966lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,89%
Creștere anuală compusă
4,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre FORNETTI ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are FORNETTI ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 281.783.538 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 19.499.001 lei.
FORNETTI ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FORNETTI ROMANIA SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FORNETTI ROMANIA SRL?
371 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FORNETTI ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 45.837.987 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FORNETTI ROMANIA SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FORNETTI ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FORNETTI ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .