MARVEL SRL

Activă

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

MARVEL SRL (CUI 13858023) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti, SUCEAVA, înregistrată la 2 mai 2001, cu activitatea principală „intermedieri în comerţul cu produse diverse” (CAEN 4619).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.773.455 lei, profit net de 1.051.889 lei, datorii de 9.529.911 lei, capitaluri proprii de 1.118.767 lei, 20 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
89.68%
Solvabilitate
10.53%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.773.455lei

Venituri totale

20.888.702lei

Rezultat net

1.051.889lei

Datorii

9.529.911lei

Capitaluri proprii

1.118.767lei

Capital de lucru

289.892lei

Salariați

20

Cifră de afaceri pe salariat

1.038.673lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000227334
Data înregistrării
2 mai 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT IPOTEŞTI COM. IPOTEŞTI, STR. LIBERTĂŢII, NR.4 D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,5%
Profitul, față de anul trecut
-46,1%
Creștere anuală compusă
+13,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.53%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.06%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare89.68%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință3.52%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate806.513lei
I2Active circulante9.819.803lei
I3Stocuri5.245.530lei
I4Creanțe4.278.649lei
I5Casa și conturi la bănci295.624lei
I6Cheltuieli în avans39.181lei

Pasiv

I7Datorii9.529.911lei
I8Venituri în avans16.819lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.118.767lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.773.455lei
I14Venituri totale20.888.702lei
I15Cheltuieli totale19.644.449lei
I16Profit brut1.244.253lei
I18Profit net1.051.889lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați20

Indicatori · 2025

Marjă netă5,06%
Marjă brută5,99%
Rentabilitatea capitalurilor94,02%
Rentabilitatea activelor9,9%
Grad de îndatorare89,68%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat1,04 mil.lei
Fond de rulment289.892lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3,52%
Creștere anuală compusă
13,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre MARVEL SRL

Ce cifră de afaceri are MARVEL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.773.455 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.051.889 lei.
MARVEL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARVEL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MARVEL SRL?
20 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARVEL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.529.911 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARVEL SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARVEL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARVEL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .