HANIFA SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

HANIFA SRL (CUI 13853620) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Odobeşti, VRANCEA, înregistrată la 27 aprilie 2001, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 61.889.690 lei, profit net de 386.325 lei, datorii de 14.223.669 lei, capitaluri proprii de 12.560.678 lei, 111 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.62%
Lichiditate
1.13 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

61.889.690lei

Venituri totale

67.432.302lei

Rezultat net

386.325lei

Datorii

14.223.669lei

Capitaluri proprii

12.560.678lei

Capital de lucru

1.808.114lei

Salariați

111

Cifră de afaceri pe salariat

557.565lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000127399
Data înregistrării
27 aprilie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. VRANCEA, ORŞ. ODOBEŞTI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.39

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,1%
Profitul, față de anul trecut
-46,9%
Creștere anuală compusă
+14,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.98%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.62%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare48.67%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință13.14%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.191.354lei
I2Active circulante16.031.783lei
I3Stocuri6.477.889lei
I4Creanțe11.640.478lei
I5Casa și conturi la bănci-2.086.584lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii14.223.669lei
I8Venituri în avans2.438.790lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.560.678lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă61.889.690lei
I14Venituri totale67.432.302lei
I15Cheltuieli totale66.980.038lei
I16Profit brut452.264lei
I18Profit net386.325lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați111

Indicatori · 2025

Marjă netă0,62%
Marjă brută0,73%
Rentabilitatea capitalurilor3,08%
Rentabilitatea activelor1,32%
Grad de îndatorare48,67%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat557.565lei
Fond de rulment1.808.114lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
13,14%
Creștere anuală compusă
14,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre HANIFA SRL

Ce cifră de afaceri are HANIFA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 61.889.690 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 386.325 lei.
HANIFA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HANIFA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HANIFA SRL?
111 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HANIFA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.223.669 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HANIFA SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HANIFA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HANIFA SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .