HEXAMED SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

HEXAMED SRL (CUI 13843421) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 23 aprilie 2001, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.356.354 lei, profit net de 214.768 lei, datorii de 1.203.128 lei, capitaluri proprii de 288.830 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
80.64%
Lichiditate
0.74 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.356.354lei

Venituri totale

10.359.968lei

Rezultat net

214.768lei

Datorii

1.203.128lei

Capitaluri proprii

288.830lei

Capital de lucru

-316.038lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

545.071lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000131394
Data înregistrării
23 aprilie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. MARE A UNIRII, BL.24A, ET.PART

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1%
Profitul, față de anul trecut
-56,5%
Creștere anuală compusă
+34,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.36%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.74 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.07%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare80.64%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1.01%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate604.868lei
I2Active circulante887.090lei
I3Stocuri170.044lei
I4Creanțe246.054lei
I5Casa și conturi la bănci470.992lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.203.128lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri288.830lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.356.354lei
I14Venituri totale10.359.968lei
I15Cheltuieli totale10.095.638lei
I16Profit brut264.330lei
I18Profit net214.768lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă2,07%
Marjă brută2,55%
Rentabilitatea capitalurilor74,36%
Rentabilitatea activelor14,4%
Grad de îndatorare80,64%
Lichiditate curentă0,74
Cifră de afaceri pe salariat545.071lei
Fond de rulment-316.038lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1,01%
Creștere anuală compusă
34,06%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre HEXAMED SRL

Ce cifră de afaceri are HEXAMED SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.356.354 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 214.768 lei.
HEXAMED SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HEXAMED SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HEXAMED SRL?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HEXAMED SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.203.128 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HEXAMED SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HEXAMED SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HEXAMED SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .