FAN COURIER EXPRESS SRL

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

FAN COURIER EXPRESS SRL (CUI 13838336) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 19 aprilie 2001, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.549.383.015 lei, profit net de 55.852.800 lei, datorii de 265.444.703 lei, capitaluri proprii de 528.146.692 lei, 3.950 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.6%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.549.383.015lei

Venituri totale

1.585.619.530lei

Rezultat net

55.852.800lei

Datorii

265.444.703lei

Capitaluri proprii

528.146.692lei

Capital de lucru

140.269.703lei

Salariați

3.950

Cifră de afaceri pe salariat

392.249lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001004014400
Data înregistrării
19 aprilie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. FABRICA DE GLUCOZA, NR.11C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,1%
Profitul, față de anul trecut
-21,3%
Creștere anuală compusă
+14,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate66.33%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.53 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.6%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare33.34%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință11.07%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate390.572.287lei
I2Active circulante405.714.406lei
I3Stocuri9.571.070lei
I4Creanțe217.846.565lei
I5Casa și conturi la bănci178.296.771lei
I6Cheltuieli în avans10.695.193lei

Pasiv

I7Datorii265.444.703lei
I8Venituri în avans1.863.992lei
I9Provizioane11.526.499lei
I10Capitaluri528.146.692lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.549.383.015lei
I14Venituri totale1.585.619.530lei
I15Cheltuieli totale1.517.240.343lei
I16Profit brut68.379.187lei
I18Profit net55.852.800lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3.950

Indicatori · 2025

Marjă netă3,6%
Marjă brută4,41%
Rentabilitatea capitalurilor10,58%
Rentabilitatea activelor7,01%
Grad de îndatorare33,34%
Lichiditate curentă1,53
Cifră de afaceri pe salariat392.249lei
Fond de rulment140.269.703lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,07%
Creștere anuală compusă
14,56%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FAN COURIER EXPRESS SRL

Ce cifră de afaceri are FAN COURIER EXPRESS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.549.383.015 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 55.852.800 lei.
FAN COURIER EXPRESS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FAN COURIER EXPRESS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FAN COURIER EXPRESS SRL?
3.950 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FAN COURIER EXPRESS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 265.444.703 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FAN COURIER EXPRESS SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FAN COURIER EXPRESS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FAN COURIER EXPRESS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .