AVIS 3000 S.R.L.
Activă4941 Transporturi rutiere de mărfuri
AVIS 3000 S.R.L. (CUI 13682627) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mintia Com. Veţel, HUNEDOARA, înregistrată la 6 februarie 2001, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 87.599.127 lei, profit net de 1.275.651 lei, datorii de 16.868.615 lei, capitaluri proprii de 8.664.595 lei, 167 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.7 x
- Profitabilitate
- 1.46%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
87.599.127lei
Venituri totale
88.381.841lei
Rezultat net
1.275.651lei
Datorii
16.868.615lei
Capitaluri proprii
8.664.595lei
Capital de lucru
-5.079.187lei
Salariați
167
Cifră de afaceri pe salariat
524.546lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2001000080207
- Data înregistrării
- 6 februarie 2001
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
- Sediu social
- JUD. HUNEDOARA, SAT MINTIA COM. VEŢEL, STR. LUCIAN BLAGA, NR.2
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +17,9%
- Profitul, față de anul trecut
- +28,3%
- Creștere anuală compusă
- +3,1%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate33.94%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate0.7 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate1.46%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare66.07%
Îndatorare ridicată.
- Tendință17.94%
Cifra de afaceri a crescut.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 17,94%
- Creștere anuală compusă
- 3,09%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea H · Transport și depozitare
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara
- GOLUMAR S.R.L. CUI 55801707 · Orş. Aninoasa · înființată 05.11.2026SRL
- NECHITA ALIN TRANS S.R.L. CUI 55765280 · Mun. Deva · înființată 28.10.2026TVASRL
- KLOCKNER EUGENIU CRISTIAN OVIDIU ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55739338 · Mun. Hunedoara · înființată 21.10.2026II
- RUSAN I. IOAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55653643 · Mun. Orăştie · înființată 01.10.2026PFA
- MAURA S.R.L. CUI 55657432 · Sat Crişcior Com. Crişcior · înființată 01.10.2026SRL
- VLAD & IANIS CDV S.R.L. CUI 55582429 · Mun. Petroşani · înființată 15.09.2026SRL
Întrebări despre AVIS 3000 S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are AVIS 3000 S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 87.599.127 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.275.651 lei.
- AVIS 3000 S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus AVIS 3000 S.R.L.?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are AVIS 3000 S.R.L.?
- 167 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are AVIS 3000 S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.868.615 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are AVIS 3000 S.R.L.?
- 63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- AVIS 3000 S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are AVIS 3000 S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .