BELVEDERE SRL

Activă

5611 Restaurante

BELVEDERE SRL (CUI 13643814) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 18 ianuarie 2001, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.236.312 lei, profit net de 1.050.388 lei, datorii de 1.793.706 lei, capitaluri proprii de 10.721.222 lei, 37 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.28 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.236.312lei

Venituri totale

9.912.893lei

Rezultat net

1.050.388lei

Datorii

1.793.706lei

Capitaluri proprii

10.721.222lei

Capital de lucru

-1.290.320lei

Salariați

37

Cifră de afaceri pe salariat

249.630lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000006070
Data înregistrării
18 ianuarie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, BLD. MIHAI EMINESCU, NR.67

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+36,5%
Profitul, față de anul trecut
+96,6%
Creștere anuală compusă
+11,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64.28%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.28 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate11.37%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare10.75%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință36.52%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.176.424lei
I2Active circulante503.386lei
I3Stocuri173.919lei
I4Creanțe210.420lei
I5Casa și conturi la bănci119.047lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.793.706lei
I8Venituri în avans4.164.882lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.721.222lei
I11Capital subscris vărsat2.489.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.236.312lei
I14Venituri totale9.912.893lei
I15Cheltuieli totale8.704.652lei
I16Profit brut1.208.241lei
I18Profit net1.050.388lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați37

Indicatori · 2025

Marjă netă11,37%
Marjă brută13,08%
Rentabilitatea capitalurilor9,8%
Rentabilitatea activelor6,3%
Grad de îndatorare10,75%
Lichiditate curentă0,28
Cifră de afaceri pe salariat249.630lei
Fond de rulment-1.290.320lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
36,52%
Creștere anuală compusă
11,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre BELVEDERE SRL

Ce cifră de afaceri are BELVEDERE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.236.312 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.050.388 lei.
BELVEDERE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BELVEDERE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BELVEDERE SRL?
37 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BELVEDERE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.793.706 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BELVEDERE SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BELVEDERE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BELVEDERE SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .