PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL

Activă

2522 Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal

PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL (CUI 13632084) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Clucereasa Orş. Mioveni, ARGEŞ, înregistrată la 11 ianuarie 2001, cu activitatea principală „fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal” (CAEN 2522).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 178.572.328 lei, profit net de 19.695.550 lei, datorii de 28.566.997 lei, capitaluri proprii de 136.972.519 lei, 374 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

178.572.328lei

Venituri totale

183.098.611lei

Rezultat net

19.695.550lei

Datorii

28.566.997lei

Capitaluri proprii

136.972.519lei

Capital de lucru

67.830.075lei

Salariați

374

Cifră de afaceri pe salariat

477.466lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2001000007037
Data înregistrării
11 ianuarie 2001

Activitate și sediu

Activitate principală
2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT CLUCEREASA ORŞ. MIOVENI, CALEA CIMPULUNG, NR.55A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,5%
Profitul, față de anul trecut
-18,6%
Creștere anuală compusă
+8,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate81.57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.37 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate11.03%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare17.01%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință2.51%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA98200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate71.531.537lei
I2Active circulante96.397.072lei
I3Stocuri10.900.775lei
I4Creanțe43.071.598lei
I5Casa și conturi la bănci42.424.699lei
I6Cheltuieli în avans863.558lei

Pasiv

I7Datorii28.566.997lei
I8Venituri în avans3.252.651lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri136.972.519lei
I11Capital subscris vărsat9.119.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă178.572.328lei
I14Venituri totale183.098.611lei
I15Cheltuieli totale160.720.744lei
I16Profit brut22.377.867lei
I18Profit net19.695.550lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați374

Indicatori · 2025

Marjă netă11,03%
Marjă brută12,53%
Rentabilitatea capitalurilor14,38%
Rentabilitatea activelor11,73%
Grad de îndatorare17,01%
Lichiditate curentă3,37
Cifră de afaceri pe salariat477.466lei
Fond de rulment67.830.075lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,51%
Creștere anuală compusă
8,79%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 178.572.328 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 19.695.550 lei.
PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL?
374 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 28.566.997 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .