CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL (CUI 13575698) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 6 decembrie 2000, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 126.269.415 lei, profit net de 15.700.030 lei, datorii de 9.500.535 lei, capitaluri proprii de 31.663.577 lei, 314 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 90 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

90

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

90 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-3.52%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

126.269.415lei

Venituri totale

126.979.304lei

Rezultat net

15.700.030lei

Datorii

9.500.535lei

Capitaluri proprii

31.663.577lei

Capital de lucru

34.276.465lei

Salariați

314

Cifră de afaceri pe salariat

402.132lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013000720223
Data înregistrării
6 decembrie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. PALAT, NR.3C, CLADIREA E3. COD SPATIU E3L4, ET.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,5%
Profitul, față de anul trecut
+231,2%
Creștere anuală compusă
+30,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

90clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.98%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.61 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate12.43%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare20.4%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-3.52%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA90200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.802.121lei
I2Active circulante43.777.000lei
I3Stocuri3.067lei
I4Creanțe29.458.100lei
I5Casa și conturi la bănci14.315.833lei
I6Cheltuieli în avans606.242lei

Pasiv

I7Datorii9.500.535lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane6.021.251lei
I10Capitaluri31.663.577lei
I11Capital subscris vărsat24.812.040lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă126.269.415lei
I14Venituri totale126.979.304lei
I15Cheltuieli totale108.861.041lei
I16Profit brut18.118.263lei
I18Profit net15.700.030lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați314

Indicatori · 2025

Marjă netă12,43%
Marjă brută14,35%
Rentabilitatea capitalurilor49,58%
Rentabilitatea activelor33,71%
Grad de îndatorare20,4%
Lichiditate curentă4,61
Cifră de afaceri pe salariat402.132lei
Fond de rulment34.276.465lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-3,52%
Creștere anuală compusă
30,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 126.269.415 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.700.030 lei.
CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?
314 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.500.535 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?
90 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .