CLIMA THERM CENTER SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

CLIMA THERM CENTER SRL (CUI 13572870) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 5 decembrie 2000, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 106.495.250 lei, profit net de 13.652.090 lei, datorii de 25.570.191 lei, capitaluri proprii de 46.879.355 lei, 109 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

106.495.250lei

Venituri totale

107.108.028lei

Rezultat net

13.652.090lei

Datorii

25.570.191lei

Capitaluri proprii

46.879.355lei

Capital de lucru

41.982.371lei

Salariați

109

Cifră de afaceri pe salariat

977.021lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000916226
Data înregistrării
5 decembrie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. PĂCURARI, NR.139

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+66,3%
Profitul, față de anul trecut
+34,3%
Creștere anuală compusă
+9,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate62.16%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.64 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate12.82%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare33.9%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință66.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.869.173lei
I2Active circulante67.552.562lei
I3Stocuri30.899.390lei
I4Creanțe19.806.212lei
I5Casa și conturi la bănci16.846.960lei
I6Cheltuieli în avans75.074lei

Pasiv

I7Datorii25.570.191lei
I8Venituri în avans23.687lei
I9Provizioane3.023.576lei
I10Capitaluri46.879.355lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă106.495.250lei
I14Venituri totale107.108.028lei
I15Cheltuieli totale91.229.414lei
I16Profit brut15.878.614lei
I18Profit net13.652.090lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați109

Indicatori · 2025

Marjă netă12,82%
Marjă brută14,91%
Rentabilitatea capitalurilor29,12%
Rentabilitatea activelor18,1%
Grad de îndatorare33,9%
Lichiditate curentă2,64
Cifră de afaceri pe salariat977.021lei
Fond de rulment41.982.371lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
66,32%
Creștere anuală compusă
9,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre CLIMA THERM CENTER SRL

Ce cifră de afaceri are CLIMA THERM CENTER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 106.495.250 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.652.090 lei.
CLIMA THERM CENTER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CLIMA THERM CENTER SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CLIMA THERM CENTER SRL?
109 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CLIMA THERM CENTER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 25.570.191 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CLIMA THERM CENTER SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CLIMA THERM CENTER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CLIMA THERM CENTER SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .