AGROMEC SA

Activă

0161 Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală

AGROMEC SA (CUI 13509732) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, HARGHITA, înregistrată la 9 noiembrie 2000, cu activitatea principală „activităţi auxiliare pentru producţia vegetală” (CAEN 0161).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.782.658 lei, profit net de 4.495 lei, datorii de 160.406 lei, capitaluri proprii de 2.222.536 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.25%
Tendință
-1.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.782.658lei

Venituri totale

2.033.903lei

Rezultat net

4.495lei

Datorii

160.406lei

Capitaluri proprii

2.222.536lei

Capital de lucru

1.716.682lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

356.532lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000235196
Data înregistrării
9 noiembrie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
0161 — Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
Sediu social
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. TEILOR, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,2%
Profitul, față de anul trecut
-83,2%
Creștere anuală compusă
+10,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate77.39%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate11.7 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.25%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare5.59%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-1.22%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate994.643lei
I2Active circulante1.877.088lei
I3Stocuri1.576.828lei
I4Creanțe241.735lei
I5Casa și conturi la bănci58.525lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii160.406lei
I8Venituri în avans488.789lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.222.536lei
I11Capital subscris vărsat93.986lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.782.658lei
I14Venituri totale2.033.903lei
I15Cheltuieli totale2.028.729lei
I16Profit brut5.174lei
I18Profit net4.495lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,25%
Marjă brută0,29%
Rentabilitatea capitalurilor0,2%
Rentabilitatea activelor0,16%
Grad de îndatorare5,59%
Lichiditate curentă11,70
Cifră de afaceri pe salariat356.532lei
Fond de rulment1.716.682lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-1,22%
Creștere anuală compusă
10,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre AGROMEC SA

Ce cifră de afaceri are AGROMEC SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.782.658 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.495 lei.
AGROMEC SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AGROMEC SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AGROMEC SA?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AGROMEC SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 160.406 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AGROMEC SA?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AGROMEC SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AGROMEC SA?
Activitatea principală este CAEN 0161 — Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .